تبلیغات
 
کارگران خود مخابرات
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
موضوعات
صفحات جانبی
نظرسنجی
دراطلارسانی اخبار ومطالب ictچیست
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نویسنده :
تاریخ:جمعه 17 آذر 1391-05:33 ب.ظ

اطلاعیه جامعه کارگزاران مخابرات روستایی در خصوص وقوع فاجعه آتش سوزی در مدرسه شین آباد پیرانشهر

اطلاعیه جامعه کارگزاران مخابرات روستایی

در خصوص وقوع فاجعه آتش سوزی در مدرسه شین آباد پیرانشهر

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه دلخراش آتش سوزی روز چهارشنبه مورخه 1391/09/15 در مدرسه دخترانه روستای شین آباد پیرانشهر قلب همه ما را دچار غم و اندوهی فراوان کرد و نیز وجدانهای بیدار افکار عمومی دنیا را شدیداً تحت تأثیر قرار داد . متأسفانه در آنروز مردم دنیا شاهد درد و رنج دخترانی بود که هزاران امید و آرزو را برای آینده در قلب کوچکشان می پروراندند . مایه تأسف است که از بی مدیریتی و سهل انگاری بعضی از مسئولین مربوطه حوادث از این دست جامعه جهانی را متأثر و متأسف میکند و قلب همه را به درد می آورد .
ما جامعه کارگزاران مخابرات روستایی با ابراز تأسف فراوان ، عمیقا خود را در رنج و عذاب این نو نهالان و آینده سازان مملکت و نیز خانواده هایشان شریک میدانیم و امیدوارم که شفای عاجل شامل حال این عزیزان بشود و نیز خداوند صبری عظیم به خانواده های حادثه دیدگان عطا فرماید .
اتفاقاتی از این دست باید تلنگری باشد بر الزام و ایجاد تغییر و تحول در نحوه مدیریتی سطح خرد و کلان جامعه و نباید وقوع چنین اتفاقات اندوهناکی را دست کم گرفت چون مسئولان در برابرجان و مال حقوق و .... تک تک افراد جامعه مسئول بود و باید در برابر جامعه جهانی و خداوند سبحان پاسخگو باشند . باشد که اینچنین رویداد مصیبت باری درس عبرتی برای آینده و خودسازی برای روش مدیریتی حتی در سطح پایین باشد و امیدواریم که از تکرار چنین وقایع بزرگی با تدبیر و اتخاذ روشهای درست به شدت جلوگیری شود .


                     جامعه كارگزاران مخابرات روستایی
 

شوخی آقای وزیر در میان ناله دختربچه ها!

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۲
ادبیات غیر مسئولانه حاجی بابایی نشانه چیست؟
شوخی آقای وزیر در میان ناله دختربچه ها!

واقعاً چگونه می توان این موضوع را هضم کرد که دختر بچه های دانش آموز با سر و صورت های سوخته در بیمارستان های پیرانشهر ، ارومیه و تبریز بستری اند وناله شان به آسمان است و آن وقت وزیر آموزش و پرورش ، علیرغم دیدن این صحنه ها ، در پاسخ به خبرنگاران ، شوخ طبعی اش گل می کند و خنده کنان به آنها می گوید که چرا قبلاً نگفتید مواظب مدرسه باشیم که آتش نگیرد!
آفتاب: جعفر محمدی - واقعاً چگونه می توان این موضوع را هضم کرد که دختر بچه های دانش آموز با سر و صورت های سوخته در بیمارستان های پیرانشهر ، ارومیه و تبریز بستری اند وناله شان به آسمان است و آن وقت وزیر آموزش و پرورش ، علیرغم دیدن این صحنه ها ، در پاسخ به خبرنگاران ، شوخ طبعی اش گل می کند و خنده کنان به آنها می گوید که چرا قبلاً نگفتید مواظب مدرسه باشیم که آتش نگیرد! 
وقتی اتوبوس حامل دانش آموزان "راهیان نور" ، واژگون شد و ۲۶ دختر دانش آموز بروجنی، مظلومانه کشته شدند ، اولین واکنش وزیر آموزش و پرورش سلب مسوولیت از خود بود ؛ آنجا که حمید رضا حاجی بابایی در پاسخ به سوال خبرنگاران در باره این فاجعه غم انگیز گفت: بروید از مسؤولش بپرسید! 
تو گویی که وزارت آموزش و پرورش و وزیرش ، در قبال دانش آموزان مسؤولیتی ندارند!
هنوز جامعه ایران داغدار دانش آموزان بروجنی بود که خبر رسید دختر بچه های روستای شین آباد پیرانشهر گرفتار شعله های آتش شده و در کلاس درس ، سوخته اند.
این بار نیز خبرنگاران به نمایندگی از افکار عمومی ، سراغ وزیر رفتند و از او پرسیدند که آیا هنوز تصمیمی برای استعفا ندارد؟ 
پاسخ او ، بیش از هر چیزی ، یادآور پاسخ قبلی اش در قبال مرگ دانش آموزان بروجنی بود و نشان می داد که پاسخ قبلی آقای وزیر ، نه یک سهو کلام ، که بخشی از ادبیات غیر مسؤولانه شخص حمید رضا حاجی بابایی است. 
خبر خبرگزاری مهر در این باره را بخوانید: «وزیر آموزش و پرورش در واکنش به سوالی در خصوص درخواست استعفایش توسط برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل حادثه آتش سوزی دبستان دخترانه با خنده گفت: خبرنگاران چی؟ خبرنگاران را برکنار کنیم یا نه؟ اگر به موقع خبر می دادید مواظب مدرسه شین آباد پیرانشهر باشید این اتفاق روی نمی داد!»
شاید بتوان گفت که آنچه بر سر دانش آموزان معصوم بروجنی آمد ، صرفاً یک حادثه بوده است یا آنچه در مدرسه روستایی پیرانشهر به وقع پیوست ، در هر جایی امکان حدوث دارد ولی ادبیات وزیر آموزش و پرورش لااقل درقبال این دو حادثه فجیع که طی آنها ، ده ها دانش آموز دختر کشته ، مجروح و مصدوم شده اند ، روایت دیگری از حکایت امروزین آموزش و پرورش ایران دارد.
واقعاً چگونه می توان این موضوع را هضم کرد که دختر بچه های دانش آموز با سر و صورت های سوخته در بیمارستان های پیرانشهر ، ارومیه و تبریز بستری اند وناله شان به آسمان است و آن وقت وزیر آموزش و پرورش ، علیرغم دیدن این صحنه ها ، در پاسخ به خبرنگاران ، شوخ طبعی اش گل می کند و خنده کنان به آنها می گوید که چرا قبلاً نگفتید مواظب مدرسه باشیم که آتش نگیرد!
آیا با این روحیه و نوع نگاه ، نبایدمنتظر فجایعی به مراتب بدتر از رویدادهای تلخ اخیر و البته گل کردن بیشتر شوخ طبعی های آقای وزیر باشیم؟
حتی اگر بتوان ، در حوادث پیش آمده ، گریبان وزیر را رها و او را تبرئه کرد ، نمی توان از کنار نوع گفتار و کردار او با بی اعتنایی گذشت و به بهبود وضعیت آموزش و پرورش ، با چنین نگرشی در صدر آن امید بست هر چند که این نوع "سرسری انگاری مسائل" ، نه فقط در آموزش و پرورش که در جای جای نظام مدیریت اجرایی کشور ، نهادینه شده است کما این که یکی بعد از مسؤولان محلی پیرانشهر ، بعد از این حادثه رقت بار ، در گفت و گو با تلویزیون ، کوشید اوضاع دانش آموزان را عادی جلوه دهد و مدعی شد که فقط چند نفر دچار سوختگی "سطحیگ شده اند و صد البته خبرنگار صدا و سیما هم که گویا نقش پایه میکروفن را ایفا می کرد نپرسید که اگر موضوع فقط یک سوختگی سطحی است ، چرا مراکز درمانی پیرانشهر نتوانسته اند از عهده درمان یک سوختگی سطحی برآیند و ناگزیر شده اند بچه ها را به بیمارستان های ارومیه و حتی تبریز در استان مجاور ببرند و بستری کنند؟!
به گزارش عصرایران،مخلص کلام آن که تا زمانی که مسؤولیت پذیری مسوولان در ایران ، در قالب شوخی و گل و بلبل جلوه دادن اوضاع جلوه گر شود ، پاشنه در بر همین منوالی که هست خواهد چرخید ، چه حاجی بابایی در اتقا وزیر آموزش و پرورش بنشیند و به تداوم وزارتش بیندیشد و چه هرکس دیگری با همین دیدگاه!

: آفتاب نیوز 

 

واکنش عجیب حاجی بابایی به سوالی در خصوص درخواست استعفایش

واکنش عجیب حاجی بابایی به سوالی در خصوص درخواست استعفایش

شنبه, 18 آذر 1391 ساعت 07:28

خنده حاجی بابایی به درخواست استعفایش توسط برخی نمایندگان مجلس کرد پیام پیرانشهر آتش سوزی

واکنش آمیخته با خنده حاجی بابایی به سوالی در خصوص درخواست استعفایش!

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به سوالی در خصوص درخواست استعفایش توسط برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل حادثه آتش سوزی دبستان دخترانه با خنده گفت: خبرنگاران چی؟ خبرنگاران را برکنار کنیم یا نه؟
به گزارش مهر، حمید رضا حاجی بابایی بعد از ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر تقاضای برخی نمایندگان مجلس به استعفای وزیر و برکناری مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی به دلیل بروز حادثه آتش سوزی در دبستان شین آباد گفت: شما چی؟ شما را برکنار کنیم یا نه اگر به موقع خبر می دادید مواظب مدرسه شین آباد پیرانشهر باشید این اتفاق روی نمی داد.
وی در ادامه با بیان اینکه نگاه ما در آموزش و پرورش به دانش آموز نگاه معلم به دانش آموز است نه وزیر اظهارداشت: در این حادثه احساس ما این است که برای فرزندان خودمان مسمومیت و مصدومیت اتفاق افتاده، در این راستا پیگیر بهبودی کامل آنها خواهم بود.
حاجی بابایی با تقدیر از خدمات رسانی به مصدومان توسط استانهای آذربایجان غربی و شرقی گفت: در نشست با پزشکان هم اعلام کردم هر نیازی از جمله مکان و دارو بدون کوچکترین محدودیت تامین می شود.
علت حادثه در دست بررسی است
وی وضعیت عمومی دانش آموزان مصدوم را رو به بهبودی عنوان و اعلام کرد: تمامی مخارج درمانی دانش آموزان مصدوم پرداخت می شود.
وزیر آموزش و پرورش در زمینه علت وقوع حادثه گفت: ساختمان مدرسه و کلاس فرسوده و کهنه نبوده، بخاری کلاس هم دارای مهر استاندارد است ولی این حادثه به دلیل خام سوزی و مشکلی که در انتقال بخاری به بیرون کلاس بوجود آمده روی داده اما علت اصلی در درست بررسی است.
حاجی بابایی در خصوص تجهیز مدارس کشور به خصوص روستایی به سیستم گرمایشی مرکزی افزود: در این خصوص هدف ما احداث مجتمع هاست و معتقدیم مدارس یک و دوکلاسه به همراه مدارس کوچک تجمیع و در قالب یک مجتمع احداث شوند.
احداث سه الی چهار هزار مجتمع آموزشی در کشور
وی یاد آور شد: این اقدام از دو الی سه سال گذشته آغاز شده و تاکنون سه تا چهار هزار مجتمع آموزشی در سطح شهرهای کشور احداث شده است.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تنها دو سال است که دولت با کمک مجلس ردیفی با عنوان گرمایشی و سرمایشی مصوب کرده که اجرای آن نیازمند زمان و اعتبار مشخص است.
حاجی بابایی در خصوص سیستم گرمایشی مدارس یک کلاسه و روستایی نیز اعلام کرد: برای گرمایش این کلاسها هم سیستمی با ایمنی بهتر به جز سیستم مرکزی تعریف شده ولی مستلزم اعتبار و زمان است.
زیباترین ساختمان ها شهرها متعلق به مدارس است
وی با تاکید بر اینکه در هر شرایط امکان وقوع سانحه وجود دارد گفت: در سالهای اخیر کارهای عظیمی در بخش مدرسه سازی صورت گرفته و امروز زیباترین ساختمانها در شهرها متعلق به مدارس بوده و حتی به فناوری های جدید مجهز شده اند.
در حادثه آتش سوزی که سحرگاه روز چهارشنبه در مدرسه ابتدایی روستای شین آیاد شهرستان مرزی پیرانشهر روی داد 29دانش آموز زخمی شدند که معلم یکی از کلاس ها و سریدار مدرسه نیز در میان مصدومین هستند.
از این تعداد تا کنون 12 نفر از دانش آموزانی که جراحات آنها شدید بوده به بیمارستان سینای تبریز منتقل و بقیه در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه تحت درمان قرار دارند.: سایت خبری تمرچین 

 

تصاویر مجروحان آتش سوزی، در بیمارستان تبریز +18

منبع:مهر


نویسنده :
تاریخ:جمعه 17 آذر 1391-09:39 ب.ظ

30 تا 60 درصد سوختگی 12 دانش آموز آسیب دیده

12 دانش آموز آسیب دیده در دبستان روستای شین آباد پیرانشهر از توابع استان آذربایجان غربی اکنون در بیمارستان تبریز بستری شده اند. آخرین تخمین تیم درمانی نشان می دهد آنها 30 تا 60 درصد سوختگی دارند.
 

 
 
 

سه روز پس از حادثه؛ حاجی بابایی: درباره آتش سوزی در مدرسه شین آباد، اظهار نظر نمی کنم

زمان انتشار: ۱۴:۵ - ۱۳۹۱/۹/۱۷ | 

سه روز پس از حادثه؛ حاجی بابایی: درباره آتش سوزی در مدرسه شین آباد، اظهار نظر نمی کنم

آموزش - سه روز پس از حادثه آتش سوزی در مدرسه شین آباد از توابع پیرانشهر، وزیر آموزش و پرورش از اظهار نظر درباره حادثه خودداری کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی البته دیروز در پیامی با این دانش آموزان، معلم آنها و کادر مدرسه ابراز همدردی کرده بود. او اما اکنون در تبریز چنین گفت: "منتظر گزارش‌های گروه تخصصی از حادثه آتش سوزی مدرسه روستای «شین آباد» هستیم و تا ارائه گزارش قطعی توسط آنها، نمی‌توان اظهار نظری در خصوص چرایی این حادثه داشت."

وزیر آموزش و پرورش درحاشیه عیادت از دانش آموزان حادثه دیده مدرسه شین آباد پیرانشهر در بیمارستان سینای تبریز، با تاکید بر اهتمام تمامی گروه‌های مرتبط برای رفع مشکل این حادثه دیدگان، به ایسنا گفت: دولت تا زمانی که نیاز باشد در کنار حادثه دیدگان خواهد بود. سازمان نوسازی مدارس در منطقه حاضر بوده و تلاش کرده‌ایم بهترین امکانات را برای حادثه دیدگان فراهم کنیم.

او با اشاره به کمبودها و کاستی‌ها گفت: ولی با وجود امکانات می توان این کمبودها را مرتفع کرد همچنان که آموزش‌های مختلفی برای دبیران و دانش آموزان و کارکنان در خصوص حوادث غیر مترقبه صورت می گیرد و در رابطه با این حادثه پس از گزارش‌های دقیق کارشناسی، می توان اظهار نظر داشت.

حاجی بابایی گفت: مسئولیت گاز رسانی به مدارس بر عهده وزارت نفت است، طبق مصوبه مجلس گاز رسانی به مدارس برعهده وزارت نفت است و این امر باید در تمامی مدارس اجرایی شود.

او درباره استفاده نکردن از گاز به جای نفت گفت: استفاده از بخاری گازی در مدارس ممنوع بوده و مدارس تنها می توانند از پکیج استفاده کنند.

همنین مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از این دیدار چنین گزارش داد: وزیر آموزش و پرورش هدف از حضور خود در استان های آذریایجان شرقی و آذربایجان غربی ، نظارت و رسیدگی بر روند درمان دانش آموزان آسیب دیده دبستان انقلاب اسلامی شهرستان پیرانشهر توصیف کرد .

حمید رضا حاجی بابایی صبح امروز در جمع اولیاء و خانواده های دانش آموزان حادثه دیده شهرستان پیرانشهر استان آذربایجان غربی در تبریز ضمن ابلاغ سلام و هم دردی رئیس جمهور اظهار کرد : تمام مسئولان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از همان روزهای اولیه پیگیر این حادثه بودند .

وی با اعلام اینکه خدمت رسانی تا بهبود کامل این دانش آموزان هدف وزارت آموزش و پرورش است گفت: بر اساس اعلام پزشکان ، وضع سلامتی دانش آموزان در حال بهبود است و هر اقدام پزشکی لازم بر حسب صلاحدید پزشکان صورت خواهد گرفت .

حاجی بابایی با اعلام تاسف و تاثر خود از این اتفاق ادامه داد : خانواده و اولیاء دانش آموزان دارای شان ویژه اهالی شهرستان پیرانشهر هستند که در دوران دفاع مقدس دلاوری های بسیاری داشته اند .

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه یکی از مسئولان آموزش و پرورش به منظور پی گیری تمام امور درمانی این دانش آموزان در تبریز مستقر خواهد شد افزود : به عنوان یک معلم بر خود وظیفه می دانم تمام اقدامات و پیگیری های لازم را برای بهبود این دانش آموزان انجام دهم.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه این دانش آموزان از لحاظ هوش و استعداد در جایگاه بسیار رفیعی هستند گفت: سال گذشته 900 میلیارد تومان برای مقاوم سازی مدارس کشور هزینه شد در حالی که در ابتدای دوران وزارت بنده تنها 170 میلیارد تومان اعتبار برای این امر وجود داشت .

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: استان های آذربایجان غربی ، خوزستان و سیستان وبلوچستان با توجه به کمبود های خود در تمام برنامه ها و اقدامات وزارت خانه دارای رتبه و اولویت اول هستند.دنبالک ها: خبر آنلاین 

نویسنده :
تاریخ:جمعه 17 آذر 1391-09:20 ب.ظ

جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه در واکنش به آتش سوزی مدرسه شین آباد : بودجه تجهیز محیط های آموزشی هزینه شام و افطاری شد

زمان انتشار: ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۱/۹/۱۷

جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه در واکنش به آتش سوزی مدرسه شین آباد :

بودجه تجهیز محیط های آموزشی هزینه شام و افطاری شد

آموزش - مهر نوشت:

عضو مجمع نمایندگان آذربایجان غربی با ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه شین آباد در پیرانشهر، گفت: برخلاف برخی اظهارنظرها فعلا تمام تمرکزمان بر حل مشکلات و مراقبت از این دانش آموزان است و بنایی بر استیضاح وزیر آموزش و پرورش نداریم.

جواد جهانگیرزاده درباره مطرح شدن موضوعاتی همچون استعفا یا استیضاح وزیر آموزش و پرورش در پی حادثه حریق در یک مدرسه روستایی در پیرانشهر اظهار داشت: الان موقعیت طرح موضوعاتی نظیر سئوال و استیضاح وزیر مربوطه نیست؛ چراکه معتقدم باید کمک کرد تا درد این دختران التیام یابد و خانواده هایشان از نگرانی فارغ شوند.

وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در خصوص این حادثه از سوی مسئولان استانی و کشور درجهت حل مشکلات درمانی حادثه دیدگان، افزود: خوشبختانه از ساعات اولیه این حادثه تمامی مسئولان استانی و نمایندگان مجلس تلاش بی وقفه ای برای حل مشکلات داشتند و البته وزیر آموزش و پرورش هم دستورات لازم را برای پرداخت هزینه های درمانی بویژه حراجی پلاستیک دانش آموزان داده است.

نماینده ارومیه در مجلس با انتقاد از میزان اعتبارات اختصاص یافته به مدارس و محیط های آموزشی تصریح کرد: باتوجه به این که اینگونه حوادث مسبوق به سابقه بوده است، مسئولان امر در وزارتخانه مربوطه باید حساسیت لازم را در این خصوص بویژه در نقاط سرد سیر کشور از خود بروز می دادند.

وی ادامه داد: متاسفانه اعتبارات صرف هزینه های غیر ضروری نظیر شام دادن و افطاری دادن شده و اکنون محیط های آموزشی با مشکل اعتبارات مواجه هستند و برخی هزینه های ضروری آن ها به دلیل کمبود اعتبارات پرداخت نمی شود.

جهانگیرزاده درخصوص آخرین وضعیت درمانی حادثه دیدگان مدرسه روستای شین آباد گفت: 12 نفر از مصدومان این حادثه به بیمارستان سوانح و سوختگی تبریز اعزام شده اند و مابقی حادثه دیدگان که غالبا از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی شده اند، در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه تحت مراقبت هستند.
وی بر لزوم رسیدگی بیشتر و مراقبت از دختران حادثه دیده تاکید کرد. 

کمیسیون اجتماعی مجلس حادثه آتش سوزی پیرانشهر را پیگیری می کند


پنجشنبه, 16 آذر 1391 ساعت 12:08

کمیسیون اجتماعی مجلس حادثه آتش سوزی پیرانشهر را پیگیری می کند

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی گفت:کمیسیون اجتماعی مجلس حادثه آتش سوزی در مدرسه پیرانشهر را پیگیری می کند.

عیسی زاده مهدی نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ  مجلس

به گزارش تمرچین :  مهدی عیسی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه وقوع حوادث تلخ این چنینی به هیچ عنوان در مدارس قابل قبول نیست افزود: مسئولان آموزش و پرورش باید در مورد وقوع این حادثه جوابگو باشند .

وی با تاکید بر اینکه نباید هیچ اغماض و مسامحه ای در خصوص رسیدگی به این حادثه صورت گیرد تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس نیز این مسئله را به طور جد پیگیری می کند.

عیسی زاده خواستار تشکیل یک تیم بازرسی برای رسیدگی به این حادثه شد و گفت: باید عاملان وقوع این حادثه و کسانی را که با بی توجهی موجب بروز این حادثه شده اند را مشخص و با آنان به شدت برخورد شود.

وی افزود: از شخص استاندار نیز به عنوان مقام عالی استان که با جدیت این حادثه را پیگیری می کنند، انتظار می رود علل این حادثه و عاملان آنرا مشخص کند .

بر اثر آتش گرفتن بخاری نفتی یکی از کلاس های درس مدرسه ابتدایی دخترانه روستای شین آباد پیرانشهر که صبح روز چهارشنبه روی داد تمام دانش آموزان این کلاس مصدوم شدند که هشت نفر سرپایی مداوا و 29 نفر دیگر به بیمارستان امام خمینی ارومیه منتقل شدند.دنبالک ها: سایت خبری تمرچین 

 

عابد فتاحی گفت : زمان آن رسیده است که برخی مسئولین محترمانه کنار بروند

پنجشنبه, 16 آذر 1391 ساعت 12:12

/اختصاصی/ - فتاحی در واکنش به حادثه پیرانشهر:

زمان آن رسیده است که برخی مسئولین محترمانه کنار بروند

     

ندای ارومیــــه: عابد فتاحی گفت: زمان آن رسیده است که برخی از مسئولین که توانایی لازم را ندارند محترمانه کنار بروند.

     عابد فتاحی در گفت و گو با ندای ارومیـــه با ابراز تاسف از حادثه ی آتش سوزی مدرسه ای در پیرانشهر اظهار داشت:متاسفانه ما هم از این خبر ناراحت کننده اطلاع یافتیم، و نماینده محترم پیرانشهر هم اقدام به صدور تذکری شفاهی کردند.ما هم کار های لازم را برای انجام هر چه سریع تر عملیات پزشکی انجام دادیم و پی گیر قضایا خواهیم بود.

وی افزود:هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در حالت آماده باش کامل قرار دارد،تا هر اقدامی که از جامعه پزشکی برای مجروحین ساخته است انجام بپذیرد.همچنین هم اکنون 8 ارنج بزشکی برای رسیدیگی به بیماران در بیمارستان امام خمینی حضور داند و بیمارستان در حالت آماده باش قرار دارد.

فتاحی با انتقاد شدید از برخی مسئولین مربوطه افزود:این بحث در مجمع نمایندگان استانی بررسی می شود و  من فکر میکنم که زمان آن رسیده است که در مسئولیت افرادی که مسئول هستند،حتما تجدید نظر شود.

وی افزود:من معتقدم زمان آن رسیده است که تمام مسئولینی که در این حادثه دخیل هستند محترمانه کنار بروند.چون برخی از آقایان صلاحیت لازم برای پست های حساس را ندارند. در پایان خطاب به خانواده های آسیب دیدگان عرض میکنم که ما هم از حادثه ای که برای فرزندانمان رخ داده است ناراحت و متاثریم.دنبالک ها: سایت خبری تمرچین 

نویسنده :
تاریخ:جمعه 17 آذر 1391-05:10 ب.ظ

اعلام اسامی دانش آموزان سانحه دیده در آتش سوزی پیرانشهر

پنجشنبه, 16 آذر 1391 ساعت 11:30

اعلام اسامی دانش آموزان سانحه دیده در آتش سوزی پیرانشهر

 اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اسامی دانش آموزان مجروح در سانحه آتش سوزی مدرسه دخترانه شین آباد پیرانشهر را اعلام کرد.

به گزارش تمرچین ، اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: ساعت 8 صبح روز چهارشنبه در سانحه آتش سوزی کلاس چهارم در دبستان دخترانه انقلاب اسلامی روستای شین آباد در شهرستان پیرانشهر آموزگار و تعدادی از دانش آموزان دچار سانحه شدند.

بر همین اساس مدیر کل آموزش و پرورش استان و معاون پشتیبانی به همراه بازرسی این اداره کل بلافاصله ساعات اولیه در محل حادثه حاضر شده و هماهنگی های لازم را با دانشگاه علوم پزشکی استان و بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه و مدیریت بحران پیرانشهر و اداره کل بیمه ایران و دیگر ارگانهای به عمل آوردند.

کلیه مصدومین در اولین فرصت در بیمارستان پیرانشهر تحت مداوای اولیه قرار گرفته و برای رسیدگی بهتر به بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه اعزام شدند که اسامی دانش آموزان ، معلم و سرایدار مدرسه چنین است.

1- فخر الدین خضری آموزگار

2- خضر راه خارکش سرایدار

3- مبینه پرکم

4- نادیه صالح

5- مهناز محمدپور

6- کوثر احمدزاده

7- آمینه راک

8- آسیه ابوبکری

9- شادی ابراهیمیان

10- اسرین معروفی

11- سیما شادکام

12- اسما دروی

13- ستاره عالیه

14- آمنه اسماعیل پور

15- آرزو طاهر آریایی

16- کانی شریفی

17- سیما مرادی

18- ساریا رسول زاده

19- لیلا کریمی

20- سوزان ملامینی

21- یادگار مصطفی نژاد

22- نگار پری موزه

23- سمیرا اسماعیلی

24- سمیرا معروفی

25- ناهیده شریفی

26- مروارید حمزه

27- فائزه ملو

28- فریده امیدوار

29- آسیا رسولی

مجروحان این حادثه همگی در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه بستری شده و بر اساس اعلام مدیریت بحران استان حال عمومی همه مجروحان رضایت بخش است ولی شش نفر از مصدومان برای مداوا به تبریز انتقال یافتند .

این حادثه بر اثر نشت نفت از بخاری و آتش سوزی آن بوقوع پیوست .دنبالک ها: سایت خبری تمرچین 

نویسنده :
تاریخ:چهارشنبه 15 آذر 1391-05:53 ب.ظ

نماینده پیرانشهر و سردشت خواستار استعفای وزیر آموزش‌و پروش شد

کد خبر: 11531 زمان مخابره: 1391/9/15 ساعت: 16:31 سرویس: نامه > جامعه

نماینده مجلس خواستار استعفای وزیر آموزش‌وپروش شد

حال 11 دانش‌آموز کلاس آتش‌گرفته وخیم است

نماینده مجلس خواستار استعفای وزیر

 آموزش‌ و پروش شد


 نماینده پیرانشهر و سردشت در حالی از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهد که پس از آتش‌سوزی مدرسه‌ای در پیرانشهر -که از 29 دانش‌آموز آن حال 11 نفر وخیم است- استعفا دهد، که این امر در بسیاری از کشورها یک عرف اخلاقی محسوب می‌شود.

به گزارش نامه، چندی پیش هم وقتی 47 دانش‌آموز مصری در یک حادثه رانندگی کشته شدند، وزیر استعفا کرد و این ماجرا در حالی اتفاق افتاده که 23 دانش‌آموز بروجنی در ماجرای اردوی راهیان نور تصادف کرده و کشته شده بودند و وزیر آموزش و پرورش ایران فقط به گفتن این جمله که بروید از مسئول این برنامه‌ها بپرسید، مسئولیت را از گردن خود باز کرد.

اما این بار به نطر می‌رسد پس از آتش سوزی در مدرسه‌ روستای پیرانشهر، مجلس کمی ماجرا را جدی گرفته چون نماینده مردم سردشت با اشاره به آتش سوزی مدرسه دخترانه ای در شهرستان پیرانشهر گفت: اگر هر کجای دنیا این اتفاق می افتاد، وزیر آموزش و پرورش استعفا می داد.

 رسول خضری، نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در پایان وقت علنی جلسه امروز مجلس با اشاره به آتش سوزی در مدرسه دخترانه در شهرستان پیرانشهر از مسئولان دولتی خواست در این خصوص پاسخگو باشند.

وی اظهار داشت: هر جای دنیا چنین اتفاقی بیفتد، وزیر آموزش و پرورش استعفا می دهد، اما در کشور ما به دلیل استفاده نادرست از برخی بخاری ها که چنین حوادثی را می آفریند، مسئولان پاسخگو نیستند.

خضری افزود: چرا مسئولان محلی از انشعابات گازی استفاده نکرده و بجای آن از بخاری هایی استفاده کرده اند که خطرناک است.

باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت خطاب به نماینده سردشت گفت: شما علت این حادثه را پیگیری کنید تا مشخص شود چرا این اتفاق افتاده است.

هم اکنون 29 نفر از مصدومان این حادثه به بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه منتقل شده است افزود: از این تعداد 11 نفر به دلیل درصد بالای سوختگی در بخش ویژه سوختگی بستری شدند که حال شش نفر وخیم است.

وی اظهار داشت: در حادثه 37 نفر از دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی به همراه معلم مصدوم شدند که 29 نفر برای مداوا به بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه اعزام شدند.

خضری با بیان اینکه 8 نفر از دانش آموزان در بیمارستان به صورت سرپایی مداوا شدند، گفت:ی 29 نفر باقی مانده در بخش سوختگی و سایر بخش ها در حال مداوا هستند.

نماینده مردم پیرانشهر وسردست در مجلس شورای اسلامی گفت: این حادثه در حالی رخ داده که منطقه شین آباد و مدرسه این منطقه دارای لوله کشی گاز بوده ولی از بخاری نفتی در این مدرسه استفاده شده است.

وی با ابراز همدردی با خانواده های دانش آموزان ادامه داد: علت اصلی این حادثه در دست بررسی و با عوامل برخورد خواهد شد.دنبالک ها:  

انتقاد از وجود بخاری نفتی در منطقه ای که گاز شهری دارد/ طرح سئوال از حاجی بابایی


تهران:۱۶:۳۳ ,  ۱۳۹۱/۰۹/۱۵
انتقاد از وجود بخاری نفتی در منطقه ای که گاز شهری دارد/ طرح سئوال از حاجی بابایی
نماینده مردم سردشت در مجلس با مقصر خواندن وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه شین آباد اعلام کرد: منطقه شین آباد لوله کشی گاز شده و من نمی دانم که چرا همچنان از بخاری نفتی در مدرسه به عنوان سیستم گرمایشی استفاده می شده است.

رسول خضری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: وزیر آموزش و پرورش هیچ توجیهی برای حادثه آتش سوزی صبح امروز مدرسه شین آباد و همچنین حوادث دیگر چند ماهه اخیر همچون واژگونی اتوبوس دانش آموزان و فوت آنها ندارد و بهترین راه برای حاجی بابایی استعفا است.

طرح سئوال از حاجی بابایی در مجلس

نماینده سردشت با بیان اینکه امروز تذکر شفاهی و کتبی به وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی داده شده است، افزود: موضوع طرح سئوال از حاجی بابایی را داده ام و امیدوارم سایر نمایندگان مجلس نیز با این موضوع موافقت کنند تا وزیر نسبت به این حوادث پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور نیز باید نسبت به حادثه آتش سوزی مدرسه شین آباد پاسخگو باشد، افزود: منطقه شین آباد لوله کشی گاز دارد و من نمی دانم چرا در این مدرسه همچنان از بخاری نفتی استفاده می شده است. ضمن آنکه رئیس سازمان نوسازی مدارس باید نسبت به تقویت بافت فرسوده مدارس نیز اقدامات گسترده ای انجام می داده است که هیچ کدام از این کارها انجام نگرفته است.

این نماینده مجلس با طرح سئوال دیگری از مسئولان آموزش و پرورش گفت: جمعیت کلاس مدرسه انقلاب اسلامی شین آباد بیش از 37 نفر بوده است و باید از مدیران آموزش و پرورش پرسید که چرا در یک کلاس این تعداد دانش آموز دختر مشغول به تحصیل هستند.

هیچ دانش آموزی هنوز به بیمارستان تبریز منتقل نشده است

وی درباره وضعیت دانش آموزان نیز توضیح داد: 37 دانش آموز مصدوم شده اند که 8 نفر آنها به صورت سرپایی در بیمارستان پیرانشهر درمان شده، 29 نفر به بیمارستانهای نقده و ارومیه منتقل شده اند که حال 8 نفر آنها وخیم است.

خضری درباره انتقال تعدادی از دانش آموزان به بیمارستان تبریز گفت: هنوز هیچ دانش آموزی به بیمارستان تبریز منتقل نشده است اما برای احتیاط بیشتر تعداد 10 تخت بخش آی سی یو بیمارستان رزرو شده تا در صورت وخیم تر شدن حال دانش آموزان، آنها به این بیمارستان منتقل شوند.دنبالک ها: خبرگزاری مهر 

نویسنده :
تاریخ:چهارشنبه 15 آذر 1391-04:04 ب.ظ

گزارش تصویری از آتش سوزی در مدرسه روستایی ˈشین آبادˈ پیرانشهر


آتش سوزی در مدرسه روستایی ˈشین آبادˈ پیرانشهر

یک کلاس درس مدرسه ابتدایی روستای ˈشین آبادˈ از توابع شهرستان مرزی پیرانشهر سحرگاه روز چهارشنبه دچار آتش سوزی شد و شماری از دانش آموزان آن دچار سوختگی شدند.
( عکس از طاها اصغرخانی)
تاریخ خبر: 14:44 15/09/1391