تبلیغات
 
کارگران خود مخابرات
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
موضوعات
صفحات جانبی
نظرسنجی
دراطلارسانی اخبار ومطالب ictچیست
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 

دکتر محمد حسن نامی

نامی

دکتر محمد حسن نامی

دکتر محمد حسن نامی در سال 1332 در شهرستان دلیجان در خانواده ای مذهبی متولد شد. پس از اتمام تحصیلات متوسطه در رشته مدیریت نظامی در سال 1353 از دانشگاه افسری امام علی فارغ التحصیل شد و سپس در سال 1378 مدرک فوق لیسانس را در رشته مدیریت دفاعی از دانشگاه دافوس اخذ نمود. دکتر محمد حسن نامی دارای سه مدرک دکتری شامل: مدیریت کشورداری از دانشگاه کیم ایل سونگ کره شمالی در سال 1384، دکتری مدیریت استراتژیک (عالی دفاع) از دانشگاه عالی دفاع ملی در سال 1388 ،دکتری جغرافیای سیاسی از دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد در سال 1391 دکتر نامی علاوه بر فعالیتهای نظامی، مذهبی و انقلابی از فرماندهان و جانبازان دوران دفاع مقدس بوده است. ایشان در سطوح مختلف به ارائه خدمت به نظام جمهوری اسلامی پرداختند که از جمله می توان به -فرمانده یگان‌های مختلف عملیاتی در هشت سال دفاع مقدس - رئیس اداره دوم ستاد مشترک ارتش ج.ا.ایران-وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در کشور کره- معاون ستاد مشترک ارتش ج.ا.ایران-رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح -معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بهمن 1391 تا مرداد 1392 اشاره نمود


دکتر رضا تقی پور انوری

مهندس رضا تقی پور-معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی

دکتر رضا تقی پور انوری در سال 1336 در شهر مراغه و در یک خانواده مذهبی بدنیا آمد ایشان تحصیلات متوسطه را در رشته ریاضی فیزیک در سال 1354 به اتمام رسانیده و در همان سال در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته و با توجه به شروع انقلاب فرهنگی، در سال 1364 موفق به اخذ مدرک کارشناسی گردید. سپس در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه علم وصنعت ایران مشغول به تحصیل گردیده و در سال 1379 در این رشته فارغ التحصیل شد علاقه ایشان به تحصی موجب گردید تا علاوه بر تحصیلات تکمیلی قبلی بار دیگر در مقطع کارشناسی ارشد رشته تحقیقات مدیریت دانشگاه بوردو فرانسه مشغول به تحصیل شده و در سال 1386 موفق به اخذ مدرک مربوطه گرددو پس از آن در مقطع دکتری در همان دانشگاه در رشته علوم پیشرفت مدیریت فارغ التحصیل شد.ایشان در سطوح مختلف به ارائه خدمات به نظام جمهوری اسلامی پرداختند که از جمله می توان به مدیرعامل صنای الکترونیک شیراز، مدیرعامل صنایع مخابرات ایرانماون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی کشور اشاره کرد . کتر تقی پور از آغاز دولت دهم تا آذر ماه 91 به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشغول انجام وظیفه بودند

 

دکتر محمد سلیمانی

دکتر محمدسلیمانی'، متولد ‪ ۱۳۳۳‬ازاستان فارس ،درسال ‪ ۱۳۶۱‬مدرک دکترای تحصیلی خود راازدانشگاه'پیرووماری کوری'پاریس دررشته مخابرات و با گرایش الکترونیک فرکانس بالا دریافت کرد.
وی پس ازبازگشت به کشورسمت‌های اجرایی وپژوهشی متعددی را داشته که ازجمله آنهادربخش 'اجرایی معاون دانشجویی وزارت فرهنگ وآموزش عالی'(علوم ،تحقیقات وفناوری کنونی )،'ریاست سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی' (پس از یکدوره معاونت پژوهشی همان سازمان )،'ریاست دانشگاه علم وصنعت' ،'ریاست مرکزتحقیقات عالی الکترونیک' (درصنایع‌الکترونیک ایران) و'مدیرصنعت سامانه‌های فضایی صنایع مخابرات ایران' ،قابل ذکر است .

درحوزه پژوهشی و آموزشی نیز وی 'معاون پژوهشی دانشگاه علم وصنعت' ،'سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی ایران' ،'مدیر گروه مخابرات دانشگاه علم وصنعت' بوده و(استادتمام) دانشگاه است .
وی، ‪ ۱۰۲‬مقاله علمی نگاشته ،‪ ۳۰‬پرژه کارشناسی ،‪ ۳۶‬پروژه کارشناسی ارشد و ‪ ۶پروژه دکتری راراهنمایی وبه انجام رسانده ودرسطح کارشناسی ارشد ‪ ۳۶‬سمیناربه مدیریت اوبرگزارشده است.
'سلیمانی'، در‪ ۲۴‬پروژه تحقیقاتی بزرگ وملی ازجمله پروژه طراحی وساخت ماهواره کوچک وماهواره 'زهره'بررسی چشم اندازسازمان فضایی ،ساخت سوییچ 'آر.اف 'مسوول طرح بوده،ودر‪ ۲‬طرح 'پوشش راداری'و'رادارهای مختلف ' به ترتیب مشاوروناظربوده ست .
ازوی، ‪ ۱۴‬عنوان کتاب تالیفی وترجمه‌ای و ‪ ۸‬متن درسی بچاپ رسیده و پانزدهمین کتاب وی باعنوان (تحلیل وطراحی آنتن‌های فعال وغیر فعال)درحال چاپ است.
'محمد سلیمانی'، ‪ ۱۰‬درس درمقاطع کارشناسی ارش‌د و دکترادر دانشگاه علم وصنعت تدریس می‌کند .
وی،ازخانواده‌های معظم شهیدان انقلاب اسلامی وبرادر‪ ۲‬شهید،متاهل ودارای ‪ ۳‬فرزنداست .
سلیمانی در سال ‪' ،۱۳۷۳‬استادنمونه دانشگاه علم وصنعت' ،‪ '،۱۳۷۴‬استاد نمونه کشور'(درسطح ملی) ،‪ '،۱۳۷۹‬پژوهشگرنمونه دانشگاه علم وصنعت' و سال ‪' ،۱۳۸۳‬پژوهشگر نمونه جشنواره (سلمان فارسی )' بوده وبرای نگارش کتاب خودتقدیر دریافت کرده است

دکتر سید احمد معتمدی

دکتر سید احمد معتمدی در سال 1332 ه.ش در تهران به دنیا آمد . در سال 1357 از دانشگاه صنعتی امیر کبیر در رشته الکترونیک فارغ التحصیل شد. ایشان به عنوان دانشجوی ممتاز با بورس تحصیلی عازم فرانسه شد ومدارک فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته الکترونیک دیجیتال و سیستم انفور ماتیک از دانشگاه پیر و ماری کوری فرانسه اخذ نمود. وی در سالهای تحصیل در فرانسه عضو اتحادیه انجمن های اسلامی اروپا واز مؤسسان انجمن اسلامی پاریس بود. از جمله سوابق اجرائی ایشان می توان به معاونت فن آوری وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری و ریاست سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران از سال 1365 تا کنون اشاره نمود. ایشان همچنین معاون پژوهشی وزارت علوم و دبیر شورای پژوهشهای علمی کشور از سال 1365 تا 1372 بوده اند و از سال 1362 تا کنون عضو هیئات علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیرمی باشند. در سال 1376 با حکم جناب آقای دکتر عارف کمیته خود کفایی مخابرات متشکل از چند تن از معاونان و مدیران وزارت پست و تلگراف و تلفن مخابرات و به صورت مشترک با ساز مان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران تشکیل شد که مدیریت این کمیته با آقای دکتر معتمدی بوده است.

 

دکتر سید محمد رضا عارف

دکتر محمد رضا عارف در سال 1330 ه.ش در خانواده ای مذهبی در یزد به دنیا آمد و درفرهنگ دینی این شهر مذهبی پرورش یافت .پس از کسب رتبه اول ریاضی کشور در سال 1348 با اخذ دیپلم ریاضی در سال 49 وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران و در سال 1354 با کسب معدل 91 /3 و رتبه اول فارغ التحصیل شد. در دوران تحصیل در دبیرستان و دانشگاه درکنار نیرو های مسلمان و انقلابی ضمن فعالیت و مبارزات سیاسی ـ مذهبی به تبلیغ اندیشه امام خمینی (ره) و توزیع رساله معظم له پرداخت. در سال 1352 توسط کمیته مشترک ضد خرابکاری ساواک دستگیر شد.
ایشان با استفاده از بورس تحصیلی دانشگاه صنعتی اصفهان برای ادامه تحصیل عازم آمریکا شد و در سال 1355 مدرک فوق لیسانس مخابرات با معدل 4و در سال 1359 مدر ک دکترای برق رااز دانشگاه استانفورد دریافت داشت. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی سمت های مختلفی را در شرکت مخابرات، وزارت فرهنگ وآموزش عالی و دانشگاه تهران عهده دار شد و از شهریور 1376 تا خرداد 1379 به عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن انجام وظیفه کرد.

 

مهندس سید محمد غرضی

مهندس سید محمد غرضی در سال 1320 در اصفهان متولد شد و بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال 1340 وارد دانشکه فنی دانشگاه تهران شد و موفق به دریافت درجه فوق لیسانس در رشته الکترونیک گردید. وی در سالهای 1346 و 1347 برای گذراندن دوره های تخصصی انتقال و توضیع نیروی برق عازم فرانسه شد. سید محمد غرضی در سال 1350 به دلیل مخالفت با برنامه های رژیم سابق به زندان افتاد و از سال 1353 زندگی سیاسی خود را آغاز کرد و در سال 1355 برای ادامه مبارزات به خارج از کشور رفت و مدتی را در نجف اشرف به مبارزه ادامه داد و از آن پس تا هجرت امام به پاریس و بازگشت ایشان به ایران همراه امام بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی سمتهای مختلف در سپاه پاسداران، استانداری کردستان و استانداری خوزستان عهده دار گردید و در سال 1360 به عنوان وزیر نفت انتخاب و از سال 1364 تا 1376 به عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن در دولت مشغول به خدمت بود.

 

مهندس سید مرتضی نبوی

مهندس سید مرتضی نبوی در سال 1326 در قزوین متولد شد. بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی در این شهر در سال 1345 به دانشگاه فنی دانشگاه تهران راه یافت و موفق به اخذ درجه فوق لیسانس در رشته برق و الکترونیک شد. وی در دوران دانشگاه ضمن آشنایی با گروههای اسلامی به فعالیت سیاسی پرداخت و در همین ارتباط در سال 1352 دستگیر و به مدت دو سال زندانی شد. وی بعد از فعالیت های مختلف در سال 1359 به سمت معاونت مالی، اداری شرکت مخابرات و سپس به وزارت پست و تلگراف و تلفن منصوب شد.

 

شهید دکتر سید محمود قندی

شهید دکتر سید محمود قندی در سال 1323 در خانواده ای مذهبی در تهران متولد شد. در سال 1341 تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در دبستان محمدی و دبیرستان علوی با موفقیت به پایان رساند. وی سپس دوره مهندسی مکانیک را در سال 1345 در دانشگاه تهران به پایان رساند. شهید قندی برای ادامه تحصیلات عازم آمریکا شد و در سال 1350 درجه دکترای خود را با بالاترین نمره دانشگاهی (94/3) در رشته مهندسی برق و الکترونیک دریافت و پس از مراجعت به ایران مشغول تدریس در دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشکده مخابرات شد. در زمان اوجگیری انقلاب اسلامی ، شهید قندی به همراه دو تن از دوستانش به دلیل فعالیت های سیاسی علیه رژیم طاقوت به زندان افتاد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سمت ریاست دانشکده مخابرات و سپس از طرف شورای انقلاب به وزارت پست و تلگراف و تلفن منصوب شد. شهید قندی در تاریخ هفتم تیر 1360 با انفجار بمب توسط منافقین در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به همراه 72 تن دیگر از یاران حضرت امام (ره) به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

دکتر محمدحسین اسلامی

دکتر محمد حسین اسلامی به سال 1312 ه.ش در تهران متولد شد و بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی از سال 1330 تا 1331 دوره مدرسه پست در آموزشگاه اختصاصی وزارت پست و تلگراف و تلفن را گذراند و سپس از دبیرستان دارالفنون تهران در رشته ریاضی در مقطع دیپلم فارغ التحصیل شد. وی در اواخ سال 1335 برای ادامه تحصیلات در رشته الکترونیک و مخابرات به کشور آلمان غربی عزیمت کرد و در سال 1343 به میهن بازگشت و طبق تعهدات قبلی در وزارت پست و تلگراف و تلفن مشغول خدمت شد. دکتر اسلامی علاوه بر تحصیل در دانشکده های مخابرات و پلی تکنیک تألیفات و مقالاتی نیز در زمینه مسائل فنی و مخابراتی دارد.
دکتر اسلامی در دولت موقت به عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن شروع به کار کرد.