تبلیغات
 
کارگران خود مخابرات
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
موضوعات
صفحات جانبی
نظرسنجی
دراطلارسانی اخبار ومطالب ictچیست
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نعمتی در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات:
 
اپراتورها به صورت لجام گسیخته و بدون نظارت فعالیت می کنند
اپراتورها به صورت لجام گسیخته و بدون نظارت فعالیت می کنند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:‌ شناختی که شما در دهه 60 از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارید با امروز متفاوت است بلکه باید به گونه ای رفتار شود که تحولات اساسی در این وزارتخانه مدنظر قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در نشست علنی امروز (سه شنبه 22 مرداد) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی صلاحیت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن مخالفت با وی گفت:‌ مخالفت من با آقای واعظی مخالفت با همه کابینه دولت یازدهم نیست و از نوع مخالفت های سیاسی و جنجالی که متأسفانه این روزها مطرح می شود نیز نخواهد بود بلکه مخالفت بنده با برنامه های وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنامه های آقای واعظی دارای نقاط ضعف جدی است که باید مورد نقد قرار گیرد خطاب به واعظی افزود:‌ شما به عنوان یک دیپلمات شناخته شده در مجامع بین المللی در کشور شناخته شده اید و شناختی که شما در دهه 60 از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارید با امروز متفاوت است بلکه باید به گونه ای رفتار شود که تحولات اساسی در این وزارتخانه مدنظر قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: شما بعد از اینکه از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فارغ شدید در رشته علوم سیاسی ادامه تحصیل دادید و از ارتباطات منفک شدید.

وی ادامه داد: مرکز پژوهش و تحقیقات وزارت ارتباطات به عنوان یک مجموعه قانونی، پژوهشگر و توانمند از مجموعه وزارت ارتباطات جدا شده است که می تواند به عنوان یک مبدأ تحول در یکی از اساسی ترین وزارتخانه های زیربنایی مدنظر باشد؛ اما در برنامه های خود هیچ اشاره ای به آن نشده است.

نعمتی با اشاره به اینکه سازمان فضایی نیز که به صورت قانونی و با رأی مجلس باید زیر مجموعه این وزارتخانه باشد باید به عنوان یک مجموعه سیاستگذار مطرح شود که در برنامه های خود به آن اشاره نکردید؛ آیا این مجموعه که می تواند بخش عظیمی از برنامه های شما را محقق کند برای آن تدبیری شده است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش افزود:‌ همچنین در رابطه با شورای عالی مجازی که ابلاغیه رهبر معظم انقلاب است و باید سیاستگذاری های آن در مخابرات و ارتباطات مورد توجه باشد به صورت شفاف به آن ورود نکرده اید و باید در این بخش مهم و استراتژیک برای اعمال حاکمیت ورود کنیم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی به توسعه ICTروستایی اشاره کرد و گفت: بیش از 50 درصد کشور ما مردمانی هستند که در روستاها زندگی می کنند و نمی توانیم بگوییم به دلیل اینکه بخش خصوصی در روستاها سرمایه گذاری نمی کنند این موضوع از ما ساقط است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد:‌ آیا بحث امید که آقای روحانی به آن اشاره کرد فقط برای شهری ها مطرح است؟ آیا این امید نباید به روستازاده داده شود؟ این خوشایند نیست که یک روستازاده نتواند از ارتباطات استفاده کند.

نعمتی ادامه داد:‌ موضوع مهمی که وزرای قبلی به آن نپرداختند بحث میلیاردها تومان ودیعه مردمی است که نزد مخابرات قرار دارد و این پول حق الناس است.

وی با بیان اینکه‌ مخابرات از پول مردم به دیگران واگذار شد گفت:‌ اکنون میلیاردها تومان پول مردم نزد وزارت ارتباطات و مخابرات است که باید این پول حتی با سود آن به مردم برگردانده شود چون شما یک ریال از مردم گذشت نکردید.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس به اپراتورها اشاره کرد و با بیان اینکه اگر قرار است به عنوان حاکمیت، مدیریت کنیم قطعا نیازمند وجود اپراتورهای دیگر با حاکمیت دولت نیز هستیم افزود:‌ امروز اپراتورها به صورت لجام گسیخته کار خود را انجام می دهند و هیچ نظارتی به آنها نمی شود.

وی به واگذاری مخابرات و سهام این شرکت اشاره کرد و خطاب به وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:‌ آیا سهام مدیریتی و سهام ممتازه شرکت مخابرات که در اختیار شما است از آن دفاع می کنید یا آن را به عده ای که برای خود کاسبی می کنند که اگر لازم باشد در یک جلسه خصوصی نام آنها را به شما اعلام می کنم، واگذار می کنید.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در خصوص نحوه سرمایه گذاری ها توسط مخابرات باید اعمال حاکمیت شود ادامه داد:‌ شرکت مخابرات اقساط خود را از محل در‌آمدهایی که از مردم دریافت می کند پرداخت می کند.

نعمتی در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن اعلام اینکه سهم ایران از فرصت های ارتباطات را چگونه ارزیابی می کنید و آیا این توانمندی را در خود می بینید که این سهم را افزایش دهید گفت:‌ در شرایط امروز کشور بسترهای مناسب اجتماعی و اقتصادی فراهم شده است که باعث افزایش ظرفیت برای ثروت، قدرت و حاکمیت کشور می شود و در بخش ارتباطات نیز می تواند اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه اجرای ماده 86 قانون بودجه به رسیدگی به حقوق کارگزاران روستایی تأکید دارد خطاب به واعظی افزود:‌ متأسفانه سال های سال رسیدگی به حقوق کارگزاران نادیده گرفته شده است و علی رغم اینکه آنها حکم قضایی دارند و بارها در مقابل مجلس نیز تجمع کرده اند هیچ وقت دولت به آنها توجه نکرده است؛ آیا شما این رویه را ادامه می دهید.

نعمتی افزود:‌ بخش صنعت داخلی مخابرات و تشکیلات مربوطه امروز فراموش شده است به طوری که مناطق ویژه الکترونیکی که در نقاط مختلف کشور از جمله منطقه الکترونیکی فارس باید تشکیل شود چه برنامه ای برای آن دارید.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از واگذاری هایی که در بخش مخابرات انجام شده به صورت خصولتی است گفت:‌ در حالی است که این واگذاری باید از طریق بورس اوراق بهادر و به مردم واگذار شود.

نعمتی ادامه داد: در خصوص اپراتور رایتل ومشکلات پیش روی آن برنامه های خود را ارائه دهید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان به اتفاقات ناخوشایندی که روز گذشته از سوی برخی نمایندگان در مجلس رخ داد اشاره کرد و گفت:‌ با توجه به برخی بدرفتاری ها و کج رفتاری هایی که روز گذشته در مجلس رخ داد شرمنده مردم هستیم؛ اگر معنی سیاست این است که افراد را تخریب کنیم و کسانی که برای خدمت آمده اند را زیر پا له کنیم نفرین و ننگ بر این سیاست./منبع خانه ملت