تبلیغات
 
کارگران خود مخابرات
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
موضوعات
صفحات جانبی
نظرسنجی
دراطلارسانی اخبار ومطالب ictچیست
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
گزارش فارس از ماحصل دستور وزیر برای توقف افزایش تعرفه تلفن ثابت
آبونمان۹۰۰ تومانی و پالس 58.7 ریالی تلفن‌ثابت با وجود هم‌کدی استانی پابرجاست

روش مخابرات نشان می‌دهد که پس از دستور وزیر برای توقف موقتی افزایش تعرفه‌ تلفن‌ثابت و همراه،‌ مشترکان تلفن ثابت در استان‌هایی که پیش از 29 مرداد هم‌کد شده‌اند، نباید توقع بازگشت تعرفه داشته باشند. دستور از این پس اجرا می‌شود.

خبرگزاری فارس: آبونمان۹۰۰ تومانی و پالس 58.7 ریالی تلفن‌ثابت با وجود هم‌کدی استانی پابرجاست

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمود واعظی وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین اقدام خود، دستور داده تعرفه‌های جدید تلفن ثابت و همراه که به تازگی از 16 مرداد 92 اجرا شده بود، تا بررسی بیشتر متوقف شود تا در حق مشترکان و اپراتور اجحافی صورت نگیرد.

روز 29 مرداد معاون شرکت مخابرات ایران از دریافت ابلاغیه رگولاتوری مبنی بر توقف هم‌کدی خبر داد و گفت: در اجرای هم‌کدی در سایر استان‌ها با توجه به ابلاغیه رگولاتوری، فعلا دست نگه داشته می‌شود.

براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اگر مخابرات استانی را هم‌کد کند (حذف کدهای بین‌شهری) می‌تواند ماهیانه 900 تومان آبونمان (اشتراک هم‌کدی) بگیرد و باید تعرفه هر پالس را به 44.7 ریال بازگرداند.

مخابرات نیز با پیروی از بخش اول این مصوبه در ازای اجرای هم‌کدی در هر استان، مبلغ 900 تومان آبونمان ماهیانه از مشترک اخذ می‌کند.

اما بخش دوم مصوبه را اجرا نمی‌کند. زیرا معتقد است تعیین قیمت خدمات انحصاری به عهده شورای رقابت است که تعرفه پالس یکی از مصداق‌های آن است.

بنابراین بازگشت تعرفه هر پالس به 44.7 ریال را باور ندارد. در نتیجه مصوبه شورای رقابت و تعرفه هر پالس 58.7 ریال این شورا را اجرا می‌کند.

در هر حال، دو برداشت از دستور وزیر جدید وجود دارد، نخست اینکه به مخابرات ابلاغ شده تا دریافت آبونمان 900 تومانی و اعمال تعرفه 58.7 ریالی پالس تلفن ثابت در استان‌های هم‌کد شده را متوقف کند که شامل استان‌های که پیش از این هم‌کد شده بودند، نیز می‌‌شود.

برداشت دوم این است که دستور وزیر به مخابرات ابلاغ شده تا از این پس استانی را هم‌کد نکند و در نتیجه از این پس در استان جدیدی آبونمان 900 تومانی را نگیرد و تعرفه را به هر پالس 58.7 ریال افزایش ندهد.

معاون مخابرات با ارائه توضیح در این خصوص، تکلیف را روشن کرده است.

به گفته داوود زارعیان فعلا دیگر مخابرات هم‌کد سازی را در استان جدیدی اجرا نخواهد کرد و در نتیجه آبونمان ماهیانه 900 تومانی که مشروط به اجرای هم‌کدی بود، نیز در استان جدیدی اخذ نخواهد شد.

زارعیان همچنین تاکید کرده که یکسان سازی کدهای مخابراتی تاکنون در استان‌های تهران، البرز، قم و مرکزی اجرا شده و نرخ مکالمات در این استان‌ها با پالس 58.7 ریال محاسبه خواهد شد.

به این ترتیب رویکرد شرکت مخابرات، توقف اجرای هم‌کدی در استا‌ن‌های جدید است؛ ضمن اینکه در تمام استان‌های هم‌کد شده (به دلیل اینکه قبلا هم‌کد شده بودند) همچنان آبونمان 900 تومانی و تعرفه 58.7 ریالی اخذ خواهد شد.

گزارش از : فاطمه سامعی