تبلیغات
 
کارگران خود مخابرات
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
موضوعات
صفحات جانبی
نظرسنجی
دراطلارسانی اخبار ومطالب ictچیست
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نسخه چاپیارسال به دوستان
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی:
قانون کار باید اصلاح شود

خبرگزاری فارس: نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون کار کشور دارای ایراداتی بوده و لازم است که این قانون اصلاح شود.

خبرگزاری فارس: قانون کار باید اصلاح شود
 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، احمد امیر آبادی پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز به کار نخستین کلینیک تخصصی اشتغال کشور در قم اظهار کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تولید کار و اشتغال در قوانین کشور در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مرحله گذار کشور از توسعه‌نیافتگی به سمت پیشرفت افزود: مطالعه برنامه کشورهایی که تجربه موفقیت در زمینه اشتغال و تولید داشته‌اند، نشان می‌دهد که باید به ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه توجه ویژه داشت.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا زمانی که بر اساس آرمان‌های انقلاب و امام خمینی(ره) و نیز دفاع از عدالت و حق‌طلبی گام برداریم، نظام سلطه به وسیله برنامه‌های یک‌جانبه درصدد استعمار نوین علیه ما برآمده و دشمنی خود را ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در دستور کار مجلس قرار دارد، عنوان داشت: کشورهای غربی تحریم‌هایی را علیه ما به کار گرفته‌اند هر چند با وجود مدیریت عالی نظام این تحریم‌ها کارساز نبوده‌اند.

امیر آبادی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در شکستن تحریم‌ها ابراز کرد: حمایت از تولید داخلی و توجه به صنعت‌گران از جمله بسترهای تحقق این مهم به شمار می‌رود.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقدینگی و تسهیلات بانکی یکی از مشکلات بخش تولید و صنعت به شمار می‌رود، گفت: دشمنان در خصوص برخی فناوری‌ها ایران را مورد تحریم قرار داده‌اند بنابراین شرکت‌های خصوصی می‌توانند با تلاش خود این تحریم را بشکنند زیرا بر اساس ارزیابی‌های مجلس شورای اسلامی، بخش خصوصی کشور این توان را دارد.

وی ادامه داد: در بحث مبادلات پولی و تولید فناوری می‌توان از بخش خصوصی نهایت استفاده را داشت زیرا شرایط کنونی جهان طوری است که دسترسی به بسیاری از فناوری‌ها از طرق گوناگون امکان‌پذیر است.

امیر آبادی با اشاره به محصولات کشاورزی و دامی و واردات آنها بیان داشت: ورود بخش خصوصی توانست تا حدی مشکلات را برطرف کند هر چند در این میان سوء استفاده‌هایی نیز شد و برخی نهاده‌های دامی با افزایش قیمت رو به‌رو شدند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حرکت کشور به سمت اقتصاد آزاد اظهار کرد: زمانی که بخش خصوصی رها شود، کنترل و نظارت کافی صورت نمی‌گیرد بنابراین باید علاوه بر اعتماد به شرکت‌های غیر دولتی، نظارت کافی را نیز بر آنها داشت و بر مشکلات کنونی غلبه کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد مراکز کاریابی خصوصی از جمله ظرفیت‌هایی است که در قانون وجود دارد و تاسیس کلینیک تخصصی اشتغال در قم یکی از مهم‌ترین اقدامات در این زمینه به شمار می‌رود.

امیر آبادی با اشاره به برخی مشکلات موجود در قانون کار کشور بیان داشت: این قانون نیازمند اصلاح است زیرا در خصوص حمایت از بخش خصوصی افراط و تفریط وجود دارد و در حمایت از کارگران نیز برخوردهای سلیقه‌ای دیده می‌شود.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی موضوعات در زمینه کار و کارگری با دید سیاسی نگریسته می‌شود گفت: حمایت منطقی از کارفرمایان و کارگران، حقوق آنها را تأمین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات با سود کمتر حقوق کارگران را تأمین می‌کند اما نخستین منبعی که برای تأمین کمبودها توسط کارفرمایان انتخاب می‌شود، حقوق کارگران است.

امیر آبادی با بیان اینکه مسئولان و مدیران در رده‌های مختلف باید پیشنهادات خود را در زمینه اصلاح قانون کار به مجمع نمایندگان قم ارائه دهند، گفت: فراکسیون مخصوص به قم در مجلس تشکیل شده و امیدواریم این فراکسیون بتواند مشکلات قم را برطرف کند زیرا قم فراتر از یک حوزه انتخابیه بوده و متعلق به جهان اسلام است.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در قم برای پیشرفت استان تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم قم را به جایگاه اصلی خود که در شأن کریمه اهل بیت(ع) و مسجد مقدس جمکران باشد برسانیم.